Bublinková fólie nebo obálka patří do každé firmy
Dnes nebudeme daleko od plastů nebo obalových materiálů, zaměříme se pouze na úzkou, ačkoliv velmi širokou skupinu fólií. Tak schválně, kolik fólií znáte a víte, na co se používají? Na tuto otázku si odpovíme každý sám, pusťme se tedy do práce.
Použití fólií
Obecně lze nazvat, že fólie jsou tenký materiál, podobající se bláně, který je vyroben z kovu nebo plastu. Jejich základní funkcí je balení, a to k různým účelům. Asi nejznámější folií je tzv. polypropylen, jinak známý spíše pod názvem igelit či mikroten. Z igelitové fólie se nejčastěji vyrábějí pytlíky, pláštěnky, deštníky nebo i jednorázový skleník, je však potřeba tlustšího materiálu. Další hojně užívanou fólií je celulózová, hovorově celofán. Pokud se budeme bavit o fóliích z kovu, běžně používáme staniol (cín) nebo alobal (hliník). Fólie však neslouží pouze k balení, jak se nyní můžeme přesvědčit. Se speciálními fóliemi se můžeme setkat u filmu, fotografií nebo hudby.
Bublinková fólie
Jen málokdo se najde, kdo by "nelupal" vzduchové bubliny na tzv. bublinkové fólii. Jedná se o obalový materiál vyrobený z polyetylenu. Jeho výhoda spočívá pružnosti, poddajnosti a v pravidelném rozmístění bublinek vzduchu, které se starají o bezpečí přepravovaného zboží. Nejčastěji se používá v kombinaci s mirelonem nebo polystyrenem. Nejpoužívanější bublinkovou fólií je průměr bublinky 10 mm a výška 3 mm.
Bublinková fólie se vyrábí ve dvou druzích:
- Dvouvrstvá (z jedné strany hladká fólie),
- Třívrstvá (ze dvou stran hladká fólie).
Použití bublinkové fólie
Kde se můžeme s touto fólií potkat? Všude tam, kde se manipuluje s elektronikou, sklem, kovem. Dále je možné sehnat bublinkové fólie k ohraně automobilů, zahradního nábytku, krbů nebo bazénů, které jsou právě v kurzu. Pokud nevíte, kde koupit velké množství těchto speciálních obalových materiálů, můžete se podívat na web společnosti ROSMA, která se zabývá výrobou a distribucí.